Holistic coaching and counselling

Pochybnosť, môj verný spoločník

Dátum

Funguje psychofonetika?

Keď pracujete s psychofonetikou, ušetríte za kino 🙂 také napínavé príbehy, ako sú zapísane v nás všetkých, dokáže vymyslieť iba Scenárista Život.

dozrievanie

Môj verný spoločník, Pochybnosť, sa mi pokúša nahovoriť – ale to predsa nemôže byť takto, myslíš si že naozaj by to mohlo fungovať? (poznáte ho?)
Najlepší spôsob, ako prekonať pochybnosti je kreativita. Ak niečo stvorím ja sama, o existencii mnou stvoreného nemám pochybnosti. Stáva sa to súčasťou môjho sveta.
A preto psychofonetickí študenti a poradcovia pracujú na sebe. Môžete sa spoľahnúť, že sa vždy vynorí niečo nové, čo si žiada vašu pozornosť, hlbšia úroveň toho, s čím sa už zaoberáte. A, úprimne, pre mňa je desivá predstava myslieť si že “tak – už som hotová.” Dokonalá ako kryštál, a rovnako nehybná?
Psychofonetickým poradcom osobného rozvoja a poradcom v pedagogických otázkach nie som preto, že by som mala všetko dokonale zvládnuté a ľavou zadnou riešila všetky problémy. Naopak. Pasujem sa s kadečím, s pochybnosťami, strachom, nenávisťou, slabosťou…
Psychofonetiku študujem už tretí rok. Ani neviem spočítať, koľko “sedení” so sebou a s druhými som robila. A i tak ma neprestáva prekvapovať, ako zázračne to funguje.
Napríklad nedávno:
– ustúpili mi fyzické príznaky zápalu, po tom, ako som sa vyrozprávala môjmu manželovi (prirodzené empatické načúvanie – poprosila som mu aby vynechal rady a povzbudzovanie)
– celkom ma zaskočilo, ako sa minimalizoval môj až panický strach zo štátnych orgánov (úrady, polícia) po psychofonetickom poradenstve, pri ktorom som sa v akčnej časti iba pozrela na to, z čoho pramení (už aj nový pohľad na vec mení skutočnosť)
– po (telefonickom!) poradenskom rozhovore s kolegyňou zo Školy empatie, ktorý bol zavŕšený prianím, na druhý deň som bola schopná robiť veci inak ako roky pred tým…

Som veľmi vďačná za toto dobrodružstvo života.

 

 

Ďalšie
články