Holistic coaching and counselling

Ako prebieha poradenské stretnutie

Koučing, counselling, tréning:

Obvykle ku mne ľudia prídu, keď je niečo v ich živote ťažké. Niečo sa deje, s čím si nevedia poradiť, možno sa to opakuje, nevedia tomu nájsť príčinu, ani uspokojivé riešenie. Hľadajú koučing, counselling alebo terapiu. To, že prídu na stretnutie, už je veľký krok vpred.

Následne sa na danú tému zameriame cielene. Klient rozpráva, ja ich počúvam a občas niečo k tomu poviem. Snažím sa počúvať a reagovať tak, aby si uvedomili nové súvislosti, hĺbku a dosah situácie, ale aj to, čo ich to stojí, čo za daný stav „platia“. Výsledkom rozhovoru je prianie, ktoré vysloví klient. Nie z hlavy vyšpekulované, ale spontánne, z hĺbky duše a srdca vyslovené. 

A viete ako to je: dajte si pozor, čo si želáte, lebo ono sa to môže splniť 🙂

Odpovede, zmeny a výzvy k Vám začnú prichádzať v bežnom živote (praxou overené).

My to ale môžeme trošku „urýchliť“. Yehuda Tagar objavil pre mňa stále magickú vec – rečou tela, spontánným gestom a hláskami, môžeme urobiť život duše viditeľným. A nielen to, dokážeme duševnú dynamiku aj meniť, liečiť. Nebojte sa, dokáže to každý.

Sedenie ukončíme rekapituláciou a spravidla aj domácou úlohou, koučingom. To čo urobíte na poradenskom sedení so mnou, môžete aplikovať aj doma. Niekedy pre zmenu stačí uvidieť a pochopiť súvislosti, inokedy je potrebné nový spôsob správania cvičiť a posilňovať. Pre komplexnejšie problémy odporúčam cyklus 3-6 stretnutí. 

A výsledky? Prečítajte si spätné väzby od mojich klientov.

Zaujalo Vás to, alebo máte ešte otázky? Ozvite sa mi 🙂

Premena. Kríza ako príležitosť.