Ako prebieha poradenské stretnutie

 

Ako prebieha poradenské stretnutie:

Obvykle ku mne ľudia prídu, keď je niečo v ich živote ťažké. Niečo sa deje, s čím si nevedia poradiť, možno sa to opakuje, nevedia tomu nájsť príčinu, ani uspokojivé riešenie.

Niekedy presne vedia čo chcú alebo čo nechcú, niekedy začneme rozhovor zoširoka a až postupne sa dostaneme k tomu, o čo ide. Jedna vec, alebo aj viacero, vtedy sa spoločne dohodneme, ktorá je momentálne najdôležitejšia.

Následne sa na danú tému zameriame cielene. Klient rozpráva, ja ho/ju počúvam a občas niečo k tomu poviem. Snažím sa počúvať a reagovať tak, aby si klient mohol uvedomiť nové súvislosti, hĺbku a dosah situácie, ale aj to, čo ho to stojí, čo za daný stav „platí“. Výsledkom rozhovoru je prianie, ktoré vysloví klient. Nie z hlavy vyšpekulované, ale spontánne, z hĺbky duše a srdca vyslovené. Prianie môže mať akúkoľvek podobu – pozitívnu: „chcem rozumieť prečo sa mi toto deje“, negatívnu: „ja už to takto nechcem“ alebo veľmi konkrétnu: „v situáciách so šéfkou si chcem zachovať svoju sebaistotu“. Želanie, ktoré je v prospech klienta, týka sa jeho osoby a je vykonateľné bude našou navigáciou pri ďalšom priebehu sedenia. (Ak želanie náhodou také nie je, nič sa nedeje, pokračujeme v rozhovore. )

A viete ako to je: dajte si pozor, čo si želáte, lebo ono sa to môže splniť.

V skutočnosti sa takto vyslovené želanie začne napĺňať aj bez toho, že by sme na poradenskom stretnutí niečo viac urobili. Život sa nedelí na „poradenstvo“ a „skutočný život“ 🙂

Odpovede, zmeny a výzvy k Vám začnú prichádzať v bežnom živote (praxou overené)

My to ale môžeme trošku „urýchliť“. Yehuda Tagar objavil pre mňa stále magickú vec – rečou tela, spontánným gestom a hláskami, môžeme urobiť život duše viditeľným. A nielen to, dokážeme duševnú dynamiku aj meniť, liečiť. Dokážeme to všetci, nie je na to potrebná žiadna špeciálne príprava, psychofonetický poradca Vás bude sprevádzať na Vašej ceste do zákutí Vašej duše.

Ako to vyzerá v praxi? Po časti rozhovoru, ktorá skončí vyslovením priania, si dáme drobnú prestávočku, ak treba, voda, WC-ko. Potom vás vyzvem, aby ste si spomenuli na situáciu z vlastného života, v kontexte nášho rozhovoru a predovšetkým priania. Keď si ju zvolíte, zatvoríte si oči a spomeniete si, ako ste sa v tej chvíli cítili, ako sa malo Vaše telo, urobíte si taký akoby „sken“ vlastného tela. A potom, namiesto toho, aby ste mi to popísali, použijete ruky a ukážete to. Stačí len rukami, alebo aj môžete použiť celé svoje telo. Akoby som zabudla po slovensky a chcete, aby som porozumela tomu, ako sa máte. Potom Vás požiadam aby ste vstali, prešli na iné miesto, uvoľnili prípadné napätie v svaloch a dobre, zhlboka sa nadýchli. A potom sa poriete na miesto kde ste sedeli. S pomoocu Vašej sily kreatívnej imaginácie sa pred Vašim duševným zrakom začne zobrazovať gesto, ktoré ste pred chvíľou Vy robili, ale ešte aj oveľa viac.

Po celý čas ste pri plnom, bdelom vedomí. Po celý čas môžete proces kedykoľvek prerušiť. Ja Vás budem s rešpektom sprevázdať, budete sa môcť o mňa oprieť (duševne aj doslovne), ale prejdenie cesty ostane na Vás. Toľko, koľko je Vo vašich silách, toľko, na koľko je Vaša duša pripravená.

Sedenie ukončíme rekapituláciou a spravidla aj domácou úlohou, akýmsi koučingom. To čo urobíte na poradenskom sedení so mnou, môžete aplikovať aj doma. Niekedy pre zmenu stačí uvidieť a pochopiť súvislosti, inokedy je potrebné nový spôsob správania cvičiť a posilňovať. Pre komplexnejšie problémy odporúčam cyklus 3-6 stretnutí. 

A výsledky?

Prečítajte si spätné väzby od mojich klientov.

Zaujalo Vás to, alebo máte ešte otázky? Ozvite sa mi 🙂