Holistic coaching and counselling

Ako to nevzdávať

Svojou cestou

Dátum

Čo môžem robiť vo svete, ktorý sa zužuje a stále viac si nárokuje moju slobodu?

Aj vás občas prevalcujú správy? TOTO je ďalšie OHROZENIE. Experti VARUJÚ pred HROZIVÝM scenárom. Veľavravný graf – kedy sa ľudia spamätajú… a tak ďalej. Už len titulky mi dokážu navodiť beznádejné stavy. Začínam neznášať veľké písmená.

Vyzerá to tak, že je stále menej miesta pre to, čo robím. Lockdowny – nemôžem chodiť do práce, rúška – nemôžem,nechcem pracovať s bábätkami len s polovicou mojej tváre, zákaz zhromažďovania – živé stretnutia ľudú sú vytláčané do virtuálneho priestoru.

Ak to nevzdať? To čo mi pomáha, je povedať si – toto nezmením, na tamto nemám dostah, ale stále je tu niečo, čím môžem aj ja robiť svet lepším. To co mi pomaha je, povedat si – toto nezmenim, na tamto nemam dostah – ale stále je tu niečo, čím môžem ja robiť svet lepším. Tu a teraz. A hľadám, a najmä nachádzam vždy niečo. Zmyesl toho, že tu som. Niekedy sa nedá viac, ale dá sa napríklad usmiať na pokladníčku v obchode a slušne sa jej poďakovať, prípadne sa prihovoriť vetou, dvoma. Dá sa upratať a skrášliť kúsok sveta. Stále sa dá pracovať na sebe, aby som bola lepším človekom. Pravdivejším, trpezlivejším, láskavejším. A na tom záleží.

Ďalšie
články